East District - Sectional/District

Volleyball - Girls (Division IV)


       


SHADYSIDE Seed: 1   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


BELLAIRE ST JOHN CENTRAL ACAD. Seed: 14    3
Date: 10/17/2020    Time: 4:00 PM
ST JOHN CENTRAL ACADEMY

25-15, 25-17, 22-25, 25-19

BEALLSVILLE Seed: 15    1


TORONTO Seed: 12   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


STEUBENVILLE CATH. CENTRAL Seed: 13   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


STRASBURG-FRANKLIN Seed: 4   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


NEWCOMERSTOWN Seed: 11   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


BOWERSTON CONOTTON VALLEY Seed: 7   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


MALVERN Seed: 10   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


NEW MATAMORAS FRONTIER Seed: 5   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


SARAHSVILLE SHENANDOAH Seed: 6   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


HANNIBAL RIVER Seed: 16   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


WOODSFIELD MONROE CENTRAL Seed: 2   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


ZANESVILLE BISHOP ROSECRANS Seed: 8   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


CALDWELL Seed: 9   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


BRIDGEPORT Seed: 17   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


NEW PHILADELPHIA TUSCARAWAS CENTRAL CATH. Seed: 3   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


       


SHADYSIDE Seed: 1    3
Date: 10/21/2020    Time: 6:00 PM
Better Seeded Team’s Site

25-4, 25-14, 25-16

 
 
BELLAIRE ST JOHN CENTRAL ACAD. Seed: 14    0


TORONTO Seed: 12    2
Date: 10/21/2020    Time: 6:00 PM
TORONTO

25-20, 25-21, 20-25, 15-25, 15-13

 
 
 
STEUBENVILLE CATH. CENTRAL Seed: 13    3


STRASBURG-FRANKLIN Seed: 4    3
Date: 10/20/2020    Time: 6:00 PM
STRASBURG-FRANKLIN

25-9, 25-16, 23-25, 25-11

 
 
 
NEWCOMERSTOWN Seed: 11    1


BOWERSTON CONOTTON VALLEY Seed: 7    2
Date: 10/20/2020    Time: 6:00 PM
CONOTTON VALLEY

25-23, 17-25, 27-25, 23-25, 15-6

 
 
MALVERN Seed: 10    3


NEW MATAMORAS FRONTIER Seed: 5    2
Date: 10/19/2020    Time: 6:00 PM
FRONTIER

17-25, 23-25, 25-15, 25-14, 15-7

 
 
 
SARAHSVILLE SHENANDOAH Seed: 6    3


HANNIBAL RIVER Seed: 16    0
Date: 10/19/2020    Time: 6:00 PM
MONROE CENTRAL

25-4, 25-11, 25-15

 
 
WOODSFIELD MONROE CENTRAL Seed: 2    3


ZANESVILLE BISHOP ROSECRANS Seed: 8    0
Date: 10/17/2020    Time: 11:00 AM
BISHOP ROSECRANS

25-20, 25-20, 25-20

 
 
 
CALDWELL Seed: 9    3


BRIDGEPORT Seed: 17    0
Date: 10/17/2020    Time: 4:00 PM
TUSCARAWAS CENTRAL CATHOLIC

25-1, 25-7, 25-12

 
 
 
NEW PHILADELPHIA TUSCARAWAS CENTRAL CATH. Seed: 3    3


       


SHADYSIDE Seed: 1    3
Date: 10/24/2020    Time: 2:00 PM
SHADYSIDE

25-10, 25-13, 25-21

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
STEUBENVILLE CATH. CENTRAL Seed: 13    0


STRASBURG-FRANKLIN Seed: 4    3
Date: 10/24/2020    Time: 2:00 PM
STRASBURG-FRANKLIN

25-19, 25-19, 25-21

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MALVERN Seed: 10    0


SARAHSVILLE SHENANDOAH Seed: 6    3
Date: 10/22/2020    Time: 6:00 PM
MONROE CENTRAL

18-25, 25-17, 25-22, 25-11

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
WOODSFIELD MONROE CENTRAL Seed: 2    1


CALDWELL Seed: 9    0
Date: 10/22/2020    Time: 6:00 PM
TUSCARAWAS CENTRAL CATHOLIC

25-10, 25-10, 25-19

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
NEW PHILADELPHIA TUSCARAWAS CENTRAL CATH. Seed: 3    3


       


SHADYSIDE Seed: 1    3
Date: 10/28/2020    Time: 6:00 PM
SHADYSIDE

25-17, 25-14, 21-25, 25-17

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
STRASBURG-FRANKLIN Seed: 4    1


SARAHSVILLE SHENANDOAH Seed: 6    2
Date: 10/28/2020    Time: 6:00 PM
TUSCARAWAS CENTRAL CATHOLIC

25-22, 19-25, 25-16, 21-25, 15-8

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
NEW PHILADELPHIA TUSCARAWAS CENTRAL CATH. Seed: 3    3


       


SHADYSIDE Seed: 1    3
Date: 10/31/2020    Time: 12:00 PM
SHADYSIDE

20-25, 18-25, 25-20, 25-17, 15-10

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
NEW PHILADELPHIA TUSCARAWAS CENTRAL CATH. Seed: 3    2


       


SHADYSIDE