Brooklyn - State Qualifying

Ice Hockey - Boys (Division I)



       


CLE. ST. IGNATIUS Seed: 1   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


BRECKSVILLE-BROADVIEW HTS. Seed: 19   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


WESTLAKE Seed: 18   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


GRAFTON MIDVIEW Seed: 11    9
Date: 2/12/2019    Time: 5:30 PM
at Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
LAKEWOOD Seed: 17    0


STRONGSVILLE Seed: 5   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


OLMSTED FALLS Seed: 10    3
Date: 2/12/2019    Time: 8:00 PM
at Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
CLE. BENEDICTINE Seed: 7    1


PARMA PADUA FRANCISCAN Seed: 8   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


AMHERST STEELE Seed: 6    10
Date: 2/13/2019    Time: 5:30 PM
at Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
GARFIELD HTS. Seed: 21    0


PARMA HTS. HOLY NAME Seed: 2   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


BAY VILLAGE BAY Seed: 20   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


ROCKY RIVER Seed: 4   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


NORTH OLMSTED Seed: 9    9
Date: 2/13/2019    Time: 8:00 PM
at Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
PARMA NORMANDY Seed: 15    0


LAKEWOOD ST. EDWARD Seed: 3   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


AVON LAKE Seed: 12    10
Date: 2/14/2019    Time: 5:30 PM
at Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
BROOKLYN Seed: 16    1


PARMA Seed: 13   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


AVON Seed: 14   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


       


CLE. ST. IGNATIUS Seed: 1   
Date: 2/16/2019    Time: 12:00 PM
at Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
 
 
BRECKSVILLE-BROADVIEW HTS. Seed: 19   


WESTLAKE Seed: 18   
Date: 2/16/2019    Time: 2:30 PM
at Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
 
 
 
GRAFTON MIDVIEW Seed: 11   


STRONGSVILLE Seed: 5   
Date: 2/16/2019    Time: 5:00 PM
at Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
 
 
 
OLMSTED FALLS Seed: 10   


PARMA PADUA FRANCISCAN Seed: 8   
Date: 2/16/2019    Time: 7:30 PM
at Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
 
 
AMHERST STEELE Seed: 6   


PARMA HTS. HOLY NAME Seed: 2   
Date: 2/17/2019    Time: 12:00 PM
at Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
 
 
BAY VILLAGE BAY Seed: 20   


ROCKY RIVER Seed: 4   
Date: 2/17/2019    Time: 2:30 PM
at Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
 
 
NORTH OLMSTED Seed: 9   


LAKEWOOD ST. EDWARD Seed: 3   
Date: 2/17/2019    Time: 5:00 PM
at Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
 
 
AVON LAKE Seed: 12   


AVON Seed: 14   
Date: 2/17/2019    Time: 7:30 PM
at Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
 
 
PARMA Seed: 13   


       


   
Date: 2/19/2019    Time: 5:30 PM
at Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   


   
Date: 2/19/2019    Time: 8:00 PM
at Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   


   
Date: 2/20/2019    Time: 5:30 PM
at Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   


   
Date: 2/20/2019    Time: 8:00 PM
at Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   


       


   
Date: 2/23/2019    Time: 2:00 PM
at Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   


   
Date: 2/23/2019    Time: 5:00 PM
at Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   


       


   
Date: 3/2/2019    Time: 1:00 PM
at Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   


       


To State Semifinal
at Nationwide Arena
vs. Sylvania District winner
Fri., Mar. 8 - TBA