Columbus 2 - Sectional/District

Basketball - Boys (Division I)


       


NEW ALBANY Seed: 15   
   
  
Site / Contact Info

 

   


DUBLIN SCIOTO Seed: 27    41
Date: 2/22/2020    Time: 1:00 PM
 
Site / Contact Info

 

REYNOLDSBURG Seed: 17    51


COLS. WEST Seed: 49   
   
  
Site / Contact Info

 

   


GALLOWAY WESTLAND Seed: 44    44
Date: 2/22/2020    Time: 7:00 PM
 
Site / Contact Info

 

COLS. WALNUT RIDGE Seed: 6    78


COLS. INDEPENDENCE Seed: 46   
   
  
Site / Contact Info

 

   


GAHANNA LINCOLN Seed: 1    58
Date: 2/22/2020    Time: 1:00 PM
 
Site / Contact Info

 

DELAWARE OLENTANGY BERLIN Seed: 45    30


WHITEHALL-YEARLING Seed: 22   
   
  
Site / Contact Info

 

   


CANAL WINCHESTER Seed: 14    59
Date: 2/22/2020    Time: 7:00 PM
 
Site / Contact Info

 

UPPER ARLINGTON Seed: 19    55


       


NEW ALBANY Seed: 15    55
Date: 2/28/2020    Time: 7:00 PM
 
Site / Contact Info

 

 
 
 
REYNOLDSBURG Seed: 17    59


COLS. WEST Seed: 49    36
Date: 2/28/2020    Time: 7:00 PM
 
Site / Contact Info

 

 
 
 
 
COLS. WALNUT RIDGE Seed: 6    76


COLS. INDEPENDENCE Seed: 46    35
Date: 2/28/2020    Time: 7:00 PM
 
Site / Contact Info

 

 
 
 
 
GAHANNA LINCOLN Seed: 1    79


WHITEHALL-YEARLING Seed: 22    65
Date: 2/28/2020    Time: 7:00 PM
 
Site / Contact Info

 

 
 
 
 
 
CANAL WINCHESTER Seed: 14    51


       


REYNOLDSBURG Seed: 17    57
Date: 3/4/2020    Time: 6:00 PM
 
Site / Contact Info

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
COLS. WALNUT RIDGE Seed: 6    59


GAHANNA LINCOLN Seed: 1    68
Date: 3/4/2020    Time: 8:00 PM
 
Site / Contact Info

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
WHITEHALL-YEARLING Seed: 22    45


       


COLS. WALNUT RIDGE Seed: 6    52
Date: 3/7/2020    Time: 2:00 PM
 
Site / Contact Info

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
GAHANNA LINCOLN Seed: 1    47


       


COLS. WALNUT RIDGE
To Region 3 Tournament
at Ohio Dominican University
vs. Columbus 4 District winner
Wed., Mar. 11-7:00 p.m. as home team