Columbus 1 - Sectional/District

Basketball - Boys (Division III)


       


COLS. BISHOP READY Seed: 4   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


JOHNSTOWN NORTHRIDGE Seed: 19   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


CENTERBURG Seed: 6   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


JOHNSTOWN-MONROE Seed: 7    66
Date: 2/25/2020    Time: 7:00 PM
JOHNSTOWN
Site / Contact Info
BALTIMORE LIBERTY UNION Seed: 17    54


WEST JEFFERSON Seed: 16   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


RICHWOOD NORTH UNION Seed: 3    71
Date: 2/25/2020    Time: 7:00 PM
NORTH UNION
Site / Contact Info
AMANDA-CLEARCREEK Seed: 9    55


MOUNT GILEAD Seed: 18   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


CRISTO REY COLUMBUS Seed: 20    28
Date: 2/25/2020    Time: 7:00 PM
AFRICENTRIC EARLY COLLEGE
Site / Contact Info
COLS. AFRICENTRIC Seed: 5    76


       


COLS. BISHOP READY Seed: 4    54
Date: 2/28/2020    Time: 7:00 PM
BISHOP READY
Site / Contact Info
 
 
JOHNSTOWN NORTHRIDGE Seed: 19    32


CENTERBURG Seed: 6    35
Date: 2/28/2020    Time: 7:00 PM
CENTERBURG
Site / Contact Info
 
 
 
JOHNSTOWN-MONROE Seed: 7    55


WEST JEFFERSON Seed: 16    26
Date: 2/29/2020    Time: 7:00 PM
NORTH UNION
Site / Contact Info
 
 
 
RICHWOOD NORTH UNION Seed: 3    40


MOUNT GILEAD Seed: 18    39
Date: 2/28/2020    Time: 5:30 PM
AFRICENTRIC EARLY COLLEGE
Site / Contact Info
 
 
COLS. AFRICENTRIC Seed: 5    78


       


COLS. BISHOP READY Seed: 4    47
Date: 3/3/2020    Time: 7:00 PM
at Westerville Central HS
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
JOHNSTOWN-MONROE Seed: 7    56


RICHWOOD NORTH UNION Seed: 3    51
Date: 3/3/2020    Time: 7:00 PM
at Olentangy Berlin
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
COLS. AFRICENTRIC Seed: 5    44


       


JOHNSTOWN-MONROE Seed: 7    46
Date: 3/6/2020    Time: 6:00 PM
at Ohio Dominican Univ.
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
RICHWOOD NORTH UNION Seed: 3    43


       


JOHNSTOWN-MONROE
To Region 10 Tournament
at Bowling Green State Univ.
vs. Toledo District winner
Wed., Mar. 11-6:15 p.m. as visiting team