Region 19 - Regional

Football - 11 player - Boys (Division V)


       


IRONTON Seed: 1   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


NEW LEXINGTON Seed: 16    41
Date: 10/10/2020    Time: 7:00 PM
NEW LEXINGTON
Site / Contact Info
WILLIAMSPORT WESTFALL Seed: 17    6


JOHNSTOWN-MONROE Seed: 8    56
Date: 10/10/2020    Time: 7:00 PM
JOHNSTOWN
Site / Contact Info
UTICA Seed: 25    13


WELLSTON Seed: 9    42
Date: 10/10/2020    Time: 7:00 PM
WELLSTON
Site / Contact Info
SOUTH POINT Seed: 24    8


GAHANNA COLS. ACAD. Seed: 4   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


COSHOCTON Seed: 13    39
Date: 10/10/2020    Time: 7:00 PM
COSHOCTON
Site / Contact Info
CHILLICOTHE ZANE TRACE Seed: 20    8


CANAL WINCHESTER HARVEST PREP. Seed: 5   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


MINFORD Seed: 12    51
Date: 10/10/2020    Time: 7:00 PM
MINFORD
Site / Contact Info
PIKETON Seed: 21    53


WEST LAFAYETTE RIDGEWOOD Seed: 2   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


OAK HILL Seed: 15    42
Date: 10/10/2020    Time: 7:00 PM
OAK HILL
Site / Contact Info
POMEROY MEIGS Seed: 18    8


BALTIMORE LIBERTY UNION Seed: 7   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


AMANDA-CLEARCREEK Seed: 10    43
Date: 10/10/2020    Time: 7:00 PM
AMANDA-CLEARCREEK
Site / Contact Info
MCCONNELSVILLE MORGAN Seed: 23    24


WHEELERSBURG Seed: 3   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


PORTSMOUTH WEST Seed: 14    34
Date: 10/10/2020    Time: 7:00 PM
PORTSMOUTH WEST
Site / Contact Info
CHESAPEAKE Seed: 19    14


COLS. BISHOP READY Seed: 6   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


MCDERMOTT NORTHWEST Seed: 11    21
Date: 10/10/2020    Time: 7:00 PM
NORTHWEST
Site / Contact Info
PORTSMOUTH Seed: 22    20


       


IRONTON Seed: 1    49
Date: 10/17/2020    Time: 7:00 PM
IRONTON
Site / Contact Info
 
 
NEW LEXINGTON Seed: 16    3


JOHNSTOWN-MONROE Seed: 8    31
Date: 10/17/2020    Time: 7:00 PM
JOHNSTOWN
Site / Contact Info
 
 
 
WELLSTON Seed: 9    6


GAHANNA COLS. ACAD. Seed: 4    45
Date: 10/17/2020    Time: 7:00 PM
COLUMBUS ACADEMY
Site / Contact Info
 
 
 
COSHOCTON Seed: 13    21


CANAL WINCHESTER HARVEST PREP. Seed: 5    41
Date: 10/17/2020    Time: 7:00 PM
HARVEST PREPARATORY
Site / Contact Info
 
 
PIKETON Seed: 21    8


WEST LAFAYETTE RIDGEWOOD Seed: 2    49
Date: 10/17/2020    Time: 7:00 PM
RIDGEWOOD
Site / Contact Info
 
 
 
OAK HILL Seed: 15    7


BALTIMORE LIBERTY UNION Seed: 7    31
Date: 10/17/2020    Time: 7:00 PM
LIBERTY UNION
Site / Contact Info
 
 
AMANDA-CLEARCREEK Seed: 10    7


WHEELERSBURG Seed: 3    47
Date: 10/17/2020    Time: 7:00 PM
WHEELERSBURG
Site / Contact Info
 
 
 
PORTSMOUTH WEST Seed: 14    13


COLS. BISHOP READY Seed: 6    52
Date: 10/17/2020    Time: 7:00 PM
BISHOP READY
Site / Contact Info
 
 
 
MCDERMOTT NORTHWEST Seed: 11    3


       


IRONTON Seed: 1   
Date: 10/24/2020    Time: 7:00 PM
IRONTON
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
JOHNSTOWN-MONROE Seed: 8   


GAHANNA COLS. ACAD. Seed: 4   
Date: 10/24/2020    Time: 7:00 PM
COLUMBUS ACADEMY
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
CANAL WINCHESTER HARVEST PREP. Seed: 5   


WEST LAFAYETTE RIDGEWOOD Seed: 2   
Date: 10/24/2020    Time: 7:00 PM
RIDGEWOOD
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
BALTIMORE LIBERTY UNION Seed: 7   


WHEELERSBURG Seed: 3   
Date: 10/24/2020    Time: 7:00 PM
WHEELERSBURG
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
COLS. BISHOP READY Seed: 6   


       


   
Date: 10/31/2020    Time: 7:00 PM
Better Seeded Team’s Site
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   


   
Date: 10/31/2020    Time: 7:00 PM
Better Seeded Team’s Site
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   


       


   
Date: 11/7/2020    Time: 7:00 PM
TBA
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   


       


To State Semifinal
Sat., Nov. 14 - 7:00 p.m.