Uniontown Lake - Sectional/District

Basketball - Girls (Division II)


       


AKRON BUCHTEL Seed: 1   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


TALLMADGE Seed: 8    49
Date: 2/16/2019    Time: 7:00 PM
TALLMADGE
Site / Contact Info
ALLIANCE MARLINGTON Seed: 9    47


CANTON SOUTH Seed: 4    55
Date: 2/16/2019    Time: 1:00 PM
CANTON SOUTH
Site / Contact Info
ALLIANCE Seed: 13    8


RAVENNA Seed: 5    64
Date: 2/16/2019    Time: 1:00 PM
RAVENNA
Site / Contact Info
AKRON COVENTRY Seed: 12    43


NORTON Seed: 2   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


MOGADORE FIELD Seed: 7    42
Date: 2/16/2019    Time: 1:00 PM
FIELD
Site / Contact Info
AKRON EAST Seed: 10    36


CRESTON NORWAYNE Seed: 3   
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


CANAL FULTON NORTHWEST Seed: 6    48
Date: 2/16/2019    Time: 1:00 PM
NORTHWEST
Site / Contact Info
AKRON SPRINGFIELD Seed: 11    23


       


AKRON BUCHTEL Seed: 1    63
Date: 2/21/2019    Time: 7:00 PM
BUCHTEL
Site / Contact Info
 
 
TALLMADGE Seed: 8    53


CANTON SOUTH Seed: 4    60
Date: 2/21/2019    Time: 7:00 PM
CANTON SOUTH
Site / Contact Info
 
 
 
RAVENNA Seed: 5    44


NORTON Seed: 2    53
Date: 2/21/2019    Time: 7:00 PM
NORTON
Site / Contact Info
 
 
 
MOGADORE FIELD Seed: 7    15


CRESTON NORWAYNE Seed: 3    42
Date: 2/21/2019    Time: 7:00 PM
NORWAYNE
Site / Contact Info
 
 
CANAL FULTON NORTHWEST Seed: 6    36


       


AKRON BUCHTEL Seed: 1    47
Date: 2/25/2019    Time: 6:00 PM
at Lake HS-Uniontown
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
CANTON SOUTH Seed: 4    46


NORTON Seed: 2    48
Date: 2/25/2019    Time: 7:45 PM
at Lake HS-Uniontown
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
CRESTON NORWAYNE Seed: 3    34


       


AKRON BUCHTEL Seed: 1    55
Date: 2/28/2019    Time: 7:00 PM
at Lake HS-Uniontown
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
NORTON Seed: 2    49


       


AKRON BUCHTEL
To Regional Semifinal
at Barberton HS
vs. Austintown District winner
Tues., Mar. 5 - 8:00 p.m. as visiting team