Region 6 - Regional

Lacrosse - Boys - Boys (Division II)



       


HUNTING VALLEY UNIVERSITY SCHOOL    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


PEPPER PIKE ORANGE     11
Date: 5/11/2019    Time: 4:00 PM
CHARDON
Site / Contact Info
CHARDON     7


UNIONTOWN LAKE    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


CANFIELD    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


WOOSTER    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


MENTOR LAKE CATH.     16
Date: 5/11/2019    Time: 3:00 PM
LAKE CATHOLIC
Site / Contact Info
CHESTERLAND WEST GEAUGA     2


GATES MILLS GILMOUR ACAD.    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


YOUNGSTOWN CARDINAL MOONEY    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


CHAGRIN FALLS    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


CHAGRIN FALLS KENSTON     20
Date: 5/11/2019    Time: 11:00 AM
KENSTON
Site / Contact Info
RAVENNA SOUTHEAST     0


GATES MILLS HAWKEN    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


AKRON ST. VINCENT-ST MARY    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


AKRON ARCHBISHOP HOBAN    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


LOUISVILLE     10
Date: 5/11/2019    Time: 4:00 PM
LOUISVILLE
Site / Contact Info
CHARDON NOTRE DAME-CATHEDRAL LATIN     5


KENT ROOSEVELT    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


RICHFIELD REVERE    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


       


HUNTING VALLEY UNIVERSITY SCHOOL     19
Date: 5/13/2019    Time: 5:00 PM
UNIVERSITY SCHOOL
Site / Contact Info
 
 
PEPPER PIKE ORANGE     0


UNIONTOWN LAKE     17
Date: 5/13/2019    Time: 6:00 PM
LAKE
Site / Contact Info
 
 
 
CANFIELD     6


WOOSTER     14
Date: 5/13/2019    Time: 6:00 PM
WOOSTER
Site / Contact Info
 
 
 
MENTOR LAKE CATH.     9


GATES MILLS GILMOUR ACAD.     14
Date: 5/13/2019    Time: 5:00 PM
GILMOUR ACADEMY
Site / Contact Info
 
 
YOUNGSTOWN CARDINAL MOONEY     0


CHAGRIN FALLS     16
Date: 5/13/2019    Time: 7:00 PM
CHAGRIN FALLS
Site / Contact Info
 
 
CHAGRIN FALLS KENSTON     5


GATES MILLS HAWKEN     11
Date: 5/13/2019    Time: TBA
Better Seeded Team’s Site
Site / Contact Info
 
 
AKRON ST. VINCENT-ST MARY     5


AKRON ARCHBISHOP HOBAN     19
Date: 5/13/2019    Time: 6:00 PM
ARCHBISHOP HOBAN
Site / Contact Info
 
 
LOUISVILLE     2


KENT ROOSEVELT     15
Date: 5/13/2019    Time: 6:00 PM
THEODORE ROOSEVELT
Site / Contact Info
 
 
RICHFIELD REVERE     9


       


HUNTING VALLEY UNIVERSITY SCHOOL     17
Date: 5/16/2019    Time: 5:00 PM
UNIVERSITY SCHOOL
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
UNIONTOWN LAKE     0


WOOSTER     25
Date: 5/16/2019    Time: 6:00 PM
WOOSTER
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
GATES MILLS GILMOUR ACAD.     4


CHAGRIN FALLS     14
Date: 5/16/2019    Time: 7:00 PM
CHAGRIN FALLS
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
GATES MILLS HAWKEN     1


AKRON ARCHBISHOP HOBAN     13
Date: 5/16/2019    Time: 6:00 PM
ARCHBISHOP HOBAN
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
KENT ROOSEVELT     5


       


HUNTING VALLEY UNIVERSITY SCHOOL     14
Date: 5/20/2019    Time: 5:00 PM
UNIVERSITY SCHOOL
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
WOOSTER     3


CHAGRIN FALLS     8
Date: 5/20/2019    Time: 7:00 PM
CHAGRIN FALLS
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
AKRON ARCHBISHOP HOBAN     6


       


HUNTING VALLEY UNIVERSITY SCHOOL     6
Date: 5/23/2019    Time: 7:00 PM
at Cleveland Heights HS
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
CHAGRIN FALLS     8


       


CHAGRIN FALLS
To State Semifinal
vs. Region 5 winner
Wed.,May 29
as home team