Region 7 - Regional

Lacrosse - Boys - Boys (Division II)


       


COLS. BISHOP WATTERSON    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


COLS. WELLINGTON SCHOOL     5
Date: 5/11/2019    Time: 12:00 PM
GRANVILLE
Site / Contact Info
GRANVILLE     20


DAY. OAKWOOD    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


DAY. CHAMINADE JULIENNE    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


NEWARK LICKING VALLEY    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


DELAWARE BUCKEYE VALLEY    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


DAY. CARROLL    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


KETTERING ARCHBISHOP ALTER    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


COLS. ST. FRANCIS DESALES    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


LIMA SENIOR     13
Date: 5/11/2019    Time: 11:00 AM
at Ohio Northern Univ. - Dial-Robertson Stad.
Site / Contact Info
JOHNSTOWN-MONROE     10


BELLBROOK    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


PLAIN CITY JONATHAN ALDER    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


SUNBURY BIG WALNUT    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


BEXLEY    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


GAHANNA COLS. ACAD.    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


DELAWARE OLENTANGY BERLIN    
   
Testing Blanks
Site / Contact Info
   


       


COLS. BISHOP WATTERSON     21
Date: 5/13/2019    Time: 7:00 PM
at Otterbein University - Memorial Stadium
Site / Contact Info
 
 
GRANVILLE     6


DAY. OAKWOOD     17
Date: 5/13/2019    Time: 7:00 PM
OAKWOOD
Site / Contact Info
 
 
 
DAY. CHAMINADE JULIENNE     3


NEWARK LICKING VALLEY     18
Date: 5/13/2019    Time: 7:00 PM
LICKING VALLEY
Site / Contact Info
 
 
 
DELAWARE BUCKEYE VALLEY     7


DAY. CARROLL     1
Date: 5/13/2019    Time: TBA
Better Seeded Team’s Site
Site / Contact Info
 
 
KETTERING ARCHBISHOP ALTER     7


COLS. ST. FRANCIS DESALES     19
Date: 5/13/2019    Time: 6:30 PM
ST FRANCIS DE SALES
Site / Contact Info
 
 
LIMA SENIOR     2


BELLBROOK     13
Date: 5/13/2019    Time: TBA
Better Seeded Team’s Site
Site / Contact Info
 
 
PLAIN CITY JONATHAN ALDER     2


SUNBURY BIG WALNUT     17
Date: 5/13/2019    Time: 6:30 PM
BIG WALNUT
Site / Contact Info
 
 
BEXLEY     0


GAHANNA COLS. ACAD.     20
Date: 5/13/2019    Time: TBA
Better Seeded Team’s Site
Site / Contact Info
 
 
DELAWARE OLENTANGY BERLIN     7


       


COLS. BISHOP WATTERSON     20
Date: 5/16/2019    Time: 7:00 PM
at Otterbein University - Memorial Stadium
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DAY. OAKWOOD     6


NEWARK LICKING VALLEY     11
Date: 5/16/2019    Time: 7:00 PM
LICKING VALLEY
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
KETTERING ARCHBISHOP ALTER     3


COLS. ST. FRANCIS DESALES     16
Date: 5/16/2019    Time: 6:30 PM
ST FRANCIS DE SALES
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
BELLBROOK     4


SUNBURY BIG WALNUT     10
Date: 5/17/2019    Time: 6:00 PM
COLUMBUS ACADEMY
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
GAHANNA COLS. ACAD.     15


       


COLS. BISHOP WATTERSON     15
Date: 5/20/2019    Time: 7:00 PM
at Otterbein University - Memorial Stadium
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
NEWARK LICKING VALLEY     6


COLS. ST. FRANCIS DESALES     17
Date: 5/20/2019    Time: 6:30 PM
ST FRANCIS DE SALES
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
GAHANNA COLS. ACAD.     8


       


COLS. BISHOP WATTERSON     6
Date: 5/23/2019    Time: 6:30 PM
at Westerville South HS
Site / Contact Info
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
COLS. ST. FRANCIS DESALES     10


       


COLS. ST. FRANCIS DESALES
To State Semifinal
vs. Region 8 winner
Wed., May 29
as home team